Kategorie
Sprzęt, usługi, akcesoria Wszystkie wpisy

Blik i Apple czyli nowa metoda płatności w App Store

Witajcie kochani. Dziś pragnę podzielić się z wami krótką informacją, którą dopiero co przeczytałem a mianowicie, iż do metod płatności używanych z Apple ID dołączył właśnie blik. Co to blik zapewne dobrze wiecie. Jednak jeśli nie, i tak planuję popełnić w bliżej nieokreślonej przyszłości wpis na temat płatności mobilnych w szczególności skupiając się na przedstawieniu tych od Apple.:)

W trakcie czytania zapewne dowiecie się:

Gdzie znaleźć blika i jak go włączyć?

Podaję instrukcję dla iOS.

Ażeby dostać się do metod płatności, należy wejść w ustawienia, następnie imię i nazwisko a następnie płatności wysyłka. Po uwierzytelnieniu się za pomocą odcisku palca, skanu twarzy lub hasła, zyskujemy dostęp do już przypisanych do konta metod a także do możliwości dodania nowych. Możemy również dzięki przyciskowi edycji uzyskać możliwość uporządkowania tychże a tym samym wyboru tej preferowanej.

Czy kolejność metod płatności ma znaczenie?

Owszem, gdyż to wg tego jaka kolejność została wybrana, Apple będzie dokonywać rozliczeń zwłaszcza w przypadku, gdy inne metody z jakichś przyczyn zawiodą.

No dobrze. Tak więc jakie metody płatności są obecnie dostępne?

Jak na ten czas do dyspozycji mamy:

  • karta płatnicza (niekoniecznie kredytowa),
  • Apple Pay,
  • płatność w ciężar rachunku telefonicznego (obecnie taka możliwość jest dostępna dla abonentów Orange oraz Play)
  • blik, który stał się inspiracją do niniejszego wpisu.:)

Swoje konto Apple ID można również doładować za pomocą kart zdrapek, ale to już temat poniekąd na osobny wpis.

Co i z którymi metodami płatności można?

Napewno karta płatnicza posłuży nam do tego, ażeby zarówno coś kupić, jak i opłacać swoje różne subskrypcje. Można także doładować z góry określoną kwotą konto Apple ID celem dokonywania zakupów.

Z Apple Pay można zasilić konto Apple ID z góry określoną kwotą. Można również kupować apki czy multimedia a także dokonywać mikropłatności wewnątrz aplikacji. Jest to np. zakup wersji premium danej aplikacji.

Odnośnie płatności doliczanych do rachunku telefonicznego zbytnio wypowiedzieć się nie mogę, gdyż sam jej nie używam. Mogę jedynie przypuszczać, iż służy do tego samego co Apple Pay.:)

Blik jak na ten czas służy jedynie do doładowywania konta Apple ID z góry określoną kwotą. Przynajmniej tak wynika z opisu metody zamieszczonego na stronie zarządzania Apple ID. Jednakże informacja ta jest rozbieżna z tą uzyskaną na portalu Cashless a przynajmniej tak mi się wydaje.

Źródło niniejszego wpisu: Cashless.pl, inf. własne

2 odpowiedzi na “Blik i Apple czyli nowa metoda płatności w App Store”

Hej! Dzięki za info! Orientujesz się może jak to jest z metodammi płatności w rodzinie? Czy muszę koniecznie udostępniać swoją kartę wszystkim członkom grupy?

Niestety tak, gdyż to z karty organizatora chmury rodzinnej pobierana jest opłata za wszelkie zakupy w tym subskrybcji pozostałych członków chmury. Mimo że dostrzegam w tym logikę, to ubolewam nad tym, bo fajnie byłoby móc zarządzać tym co, kto, kiedy i czy w ogóle może korzystać z mojej karty, czy płacić na własną rękę ze swoich środków.
Jedynym rozwiązaniem na to jeśli już masz swoją chmurkę jest wyłączenie udostępniania zakupów i wtedy rzeczywiście każdy płaci za swoje mając przy tym dostęp do pozostałych korzyści chmury. Tyle że wtedy pozostali nie mają darmowego dostępu do płatnych aplikacji zakupionych przez ciebie.
Oczywiście wszystkim można w każdej chwili zarządzać, w tym włączać i wyłączać możliwość udostępniania zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

EltenLink

%d bloggers like this: