Kategorie
organizacyjno-informacyjne

Czyżby Wielki Powrót KRÓLA czy znów pusta deklaracja?

Witam was ponownie, równie serdecznie jak poprzednio.: Mam nadzieję, że tym razem na dłużej.)

Bywały wcześniej obiecanki cacanki, jednak na cacankach się skończyło. Co teraz?

Teraz do blogowania powrócić planuję. A jakże. Wszak król nigdy się nie poddaje.:D

Jednak od publikacji pierwszego wpisu sprzed ok. 3 lat koncepcja się nieco zmieniła, chociażby z uwagi na obrastającą w dość szybkim tempie grupę facebookową w posty i jej przeglądanie celem czerpania inspiracji a tym samym materiału na bloga. Postów od czasu stworzenia grupy oraz publikacji pierwszego wpisu na niniejszym blogu zrobiło się naprawdę dużo, jak również przybyło sporo użytkowników. Obecnie grupa liczy 526 członków.

Dlatego też podjąłem decyzję, iż w pierwszej kolejności będę opisywał różniste doświadczenia własne a przeglądanie grupy zostawiam sobie jako plan B, na gorsze – mniej twórcze czasy. Liczę też bardzo na waszą dyskusję w komentarzach pod wpisami, w których to będę bardzo wdzięczny zarówno za wszelkie pytania dot. tematyki bloga, jak również wszelkie opinie, spostrzeżenia, uwagi, sugestie do poruszanych kwestii oraz ogólnej formuły bloga. Ja oczywiście będę się starał do wszystkiego ustosunkowywać czy to w formie odpowiedzi do komentarzy czy też tworząc nowe wpisy, gdy uznam to za stosowne.

Zastanawiacie się być może, co mnie skłoniło do powrotu? Ano obecny kształt blogów opartych na WordPress. Widzę, że to coraz bardziej nabiera rumieńców, tak więc wracam i robię z tego użytek w miarę sił i możliwości, w tym czasowych. Dużo częściej będę pisał, jednakże od czasu do czasu może nawet coś nagram. To wyjdzie w miarę prowadzenia bloga.

A tym czasem zapraszam was bardzo serdecznie na pierwszy poważniejszy merytorycznie wpis, który już się dla was pisze. Opowiem wam w nim o tym jak w ogóle ta cała przygoda z Apple się u mnie zaczęła oraz skąd to zamiłowanie do wszystkiego co z jabłuszkiem związane. Post ten powinien pojawić się dziś popołudniu, lub najpóźniej we wtorek w godzinach przedpołudniowych. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam.

7 odpowiedzi na “Czyżby Wielki Powrót KRÓLA czy znów pusta deklaracja?”

Szczerze mówiąc nie do końca wiem co mam myśleć o tych nowych iPhone’ach. To co dobrego, to napewno te ekrany OLED we wszystkich czterech wprowadzonych modelach, gdyż zwłaszcza przy włączonej kurtynie ekranowej można przyoszczędzić pare procent baterii.
5G? Może i spoko, tyle że użycie tego standardu skraca czas pracy na baterii o ok. 25%. Kolejny minus – jak na ten moment należy dokonać wyboru między Dual SIM a 5G. To znaczy jeśli wybierzesz telefon z 5G, póki co nie masz możliwości skorzystania z ESIM. W przyszłości ma to być rozwiązane wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu iOS 14, ale jak narazie tej możliwości nie ma.
To co mi się jeszcze nasuwa w tym momencie na plus, to iPhone 12 w wariancie mini. Fajnie że został wprowadzony. Osobiście gdybym nie miał tego nowego SE, zapewne bym się na niego zdecydował. Ekran z przekątną bodaj 5,5, natomiast w konstrukcji nieco mniejszy od SE. Tak słyszałem, nie potwierdzam bo nie miałem jak sprawdzić.:)
O iPhone 12 zapewne pojawi się jeszcze w nieokreślonej przyszłości osobny wpis, w którym porozwodzę się dłużej nad tym telefonem. Muszę mieć czas, żeby wszystko sobie na spokojnie przemyśleć, zebrać do kupy, no i przydałoby się móc mieć tę możliwość potrzymania każdego z tych telefonów choć przez chwilę zwłaszcza mini, żeby móc się z wami tym i owym podzielić.
Co do Nieantyfana, mam mieszane uczucia. Kiedyś gość rzeczywiście skupiał się mimo wszystko bardziej na tej tematyce Apple i wyrażał swoje zdanie w większości na temat produktów i usług firmy i dlatego też długi czas oglądałem jego filmy. Robił to dość fajnie, dość konstruktywnie, za co miałem do niego duży szacunek. Jednak mam wrażenie, że obecnie odpływa on sobie coraz bardziej we wszystko i nic i zaczyna powoli recenzować wszystko co popadnie a w niektórych przypadkach robi filmy żeby sobie ponarzekać dla samego narzekania.
Obecnie gdybym miał polecać konkretne kanały na YouTube o tematyce Apple, poważnie zastanowiłbym się czy Nieantyfan jest wart polecenia. Być może zrobię kiedyś o tym osobny wpis, w którym zestawię kilka polskich kanałów.

Mi podoba się jeszcze to, że Apple wrócili do kanciastych kształtów Iphonów. Mam Iphone 7 i mimoże jestem z niego zadowolony, to te całkowicie obłe kształty mi się nie podobają. Też poważnie zastanawiam się nad Iphonem Mini i pewnie za rok właśnie na niego się zdecyduję, bo z tej czwórki pasuje mi najbardziej pod względem rozmiaru i generalnie wszystkiego. Co do Nieantydzbana fakt, może najlepszy nie jest i ma swoje za uszami, ale moim zdaniem to aktualnie najlepszy kanał na polskim Yt o tematyce Apple, jednak prawda jest taka, że znam tylko trzy i pozostałych dwóch nie polecam. Apple na Youtube aktualnie Mateusz Krawczyk to taki rospuszczony dzieciak, który mam wrażenie że wrzuca filmy codziennie dla wyświetleń. Nigdy za nim nie przepadałem, ale kiedyś jednak starał się bardziej. Instrukcje Apple wychwala Apple pod niebiosa nie patrząc obiektywnie na wady i zalety poszczegulnych produktów, a do tego jest zwyczajnie nudny. Jak znasz jakieś inne kanały to podziel się. Chętnie zobaczę.

Zobaczymy też jakie Iphony przyniesie następny rok, jednak na ten czas moim faworytem jest Iphone 12 mini.

A mnie się te kanciaste nie podobają właśnie 🙂
Nie rezygnuj Macieju, bo kawał porządnej roboty robisz.

Ani mi się śni już teraz rezygnować.🙂
Pisałem tego posta w okresie przypływu wielkiego zapału do prowadzenia bloga a jednocześnie jakiejś takiej stagnacji, no i wyszło jak wyszło, czyli wielką ciszą się skończyło na dłuuugi czas. Ale król powrócił już raczej na dobre i toczy boje o serca swych pod… czytelników.😂
Dzięki i za twoje pozytywne słowa.💓

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

EltenLink

%d bloggers like this: